Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Isparta İl Koordinatörlüğü

ANTALYALI YATIRIMCILARA TKDK DESTEKLERİ ANLATILDI.Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya Tarım Konseyi, BAGEV, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ortaklığında yatırımcılara yönelik 'TKDK Destekleri' konulu bilgilendirme toplantısı 26.05.2017 tarihinde Antalya’da yapıldı.

Isparta ve Burdur'da yatırım yapacak girişimcileri yönelik ATB'de düzenlenen toplantıya, ATB Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim kurulu üyesi Hüseyin Simav, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Gökhan Karaca, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, TKDK Isparta İl Koordinatörü Doç. Dr. Süleyman Gülcü, TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran ve çok sayıda özel sektör temsilcisi katıldı.

ATB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Simav, TKDK' nın desteklerinden yararlanmak isteyen üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla toplantıyı düzenlediklerini belirterek, yatırımcıların kırsal kalkınma desteklerinden yararlanmasını diledi.

TKDK Isparta İl Koordinatörü Doç. Dr. Süleyman Gülcü moderatörlüğünü yaptığı toplantıda yatırımlarda, TKDK desteklerinden hangi koşullarda yararlanabileceği konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Isparta ve Burdur’un Antalya ya çok yakın olduğunu, gerek tarımsal ve gerekse sanayi açısından oldukça iyi fırsatlar sunduğunu da belirten Gülcü,  yatırımcıların kırsal kalkınma desteğinden yararlanarak Isparta ve Burdur'da yatırım yapabileceğini söyledi. Gülcü, hibe desteğinin amacının AB standartlarında üretim yapan, istihdam yaratan işletmeler yaratmak olduğunu kaydetti.

Toplantı soru cevap şeklinde devam ederken, katılımcılar yatırım yapmak istedikleri alanla ilgili bilgi verildi, desteklerden nasıl yararlanacakları anlatıldı.
 


BİMER