Isparta İl Koordinatörlüğü

IPARD II 2.ÇAĞRI TANITIM FAALİYETLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR


     Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Isparta İl Koordinatörlüğü 24.07.2017 tarihinde  IPARD II 2.Başvuru Çağrı İlanı tanıtım faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

   Yenişarbademli ve Şarkikaraağaç ilçelerinde II. Proje Çağrı bilgilendirme  toplantıları yapıldı. Toplantıya ilçe bürokrasisi ve vatıandaşlar katıldı. Kırsalın potansiyelini keşfetmek ve bunları yatırıma dönüştürülmesinde katkıda bulunarak kırsal alanların kalkınmasını kendine misyon edinen TKDK  tarafından proje çağrı başlıkları, desteklemeler, proje hazırlama değerlendirme süreci hakkında bilgi verildi.  Bilgilendirme sonunda daha önce TKDK desteği ile tamamlanan yatırımlardan örnekler gösterildi. Yatırım fikrinde olanlara bir fikir verildi. Soru ve cevap kısmı ve yatırım örnekleri  gösterimden  sonra tanıtım toplantısı sona erdi.

      TKDK bir yatırım destekleme kurumu olmanın yanında, ildeki potansiyeli ortaya çıkarmak için çalışan,  yatırımcıların yönlendirildiği,  yatırım fikirlerinin değerlendirildiği, yatırımcıların sorun yaşadığı noktalarda sorunları çözmek için uğraşan bir kurum olma özelliğini de ön plana çıkarmaktadır.

 
Cimer