Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Isparta İl Koordinatörlüğü

İL KOORDİNATÖRLÜĞÜMÜZCE YALVAÇ’TA PROJE HAZILAMAYA YÖNELİK TOPLANTI DÜZENLENDİ


 

İl koordinatörlüğümüz 07.08.2017 tarihinde Isparta’nın Yalvaç Öğretmenevinde, İlçe Kaymakamı Sayın Aytekin YILMAZ’ın öncülüğünde GTHB İlçe Müdürlüğü ile birlikte proje hazırlama sürecine ilişkin eğitim toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Sayın Aytekin YILMAZ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Sayın Erhan GÜÇLÜ,  çok sayıda Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Üretici ve yetiştirici birliklerinden yetkililer, Kaymakamlık ve bazı kamu çalışanları,  mahalle-civar köy muhtarları ve çok sayıda ilgililer katıldı.
 
2014-2020 IPARD II uygulama döneminde Yalvaç ilçemizin daha fazla başvuru yaparak desteklerden faydalanabileceği sektörlere yönelik değerlendirmeler yapıldı. Hayvancılık, Süt işleme ve süt toplama merkezleri kurulması, bakliyat paketleme, kırsal turizm, mantar yetiştiriciliği, arıcılık ile Keçecilik, dericilik gibi el sanatlarında da ilçemizin yatırım potansiyeline sahip olduğu değerlendirildi.

Toplantı kapsamında İl Koordinatörlüğümüz uzmanları tarafından Proje hazırlama süreci, izlenecek yol haritası, başvuru paketinin içeriği, hazırlık aşamasında dikkat edilmesi gereken hususları içeren geniş bir bilgilendirme yapıldı.
 

 
BİMER