Isparta İl Koordinatörlüğü

ISPARTA TKDK YATIRIMCILARIYLA YENİ REKORLARA KOŞUYOR !!!


TKDK Isparta İl Koordinatörlüğü olarak 16.08.2023 tarihi itibariyle 101. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” tedbiri ile “103. Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar ” tedbiri kapsamında çıktığımız IPARD II Dönemi son başvuru çağrısı olan 13. Proje Çağrı dönemini rekor düzeyde bir başvuru ile tamamladık.
 Yapmış olduğumuz yoğun ve koordineli bir çalışmalar sonucu, Türkiye’ de yapılacak yatırım ve ödenecek hibe miktarı bakımında büyük bir başarıya imza atılmıştır. Yoğun bir ilginin olduğu bu çağrı döneminde de Koordinatörlüğümüze toplam yatırım tutarı 493 milyon TL olan 39 Proje başvurusu yapılmıştır. %50-80 arası hibe oranına sahip projelerin hibe destek tutarı ise 260 Milyon TL dir.
 

 
 İl Koordinatörümüz Prof. Dr. Süleyman GÜLCÜ 13. BÇ dönemi ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu;
“TKDK olarak son proje çağrısını tamamladığımız IPARD II Programını yeni bir rekor ile tamamlamanın gururu içindeyiz. Tüm yatırımcılarımız kutuluyorum. TKDK olarak bu dönemde, 24 Meyve -Sebze Depolama ve Paketleme, 8 Süt Toplama, 5 Hayvancılık, 1 Et İşleme, 1 Süt İşleme Projelerini destekleyeceğiz. Yatırımcılarımızın 9’unu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Yetiştirici Birliği oluşturmaktadır.  İnşallah en kısa sürede projelerin inceleme sürecini tamamlayacağız.
TKDK olarak geçmişte olduğu gibi bugünde ve gelecekte de yatırımcılarımızın en büyük destekçisi olacak ve Isparta’mıza yeni değerler kazandırmaya, ekonomi ve istihdama katkı sağlamaya devem edeceğiz.
Yatırımcılarımızı tekrar tebrik ediyor, yatırımların ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Cimer